Duchna Droga – legenda czy prawda?

          

1. oryginalne zdjęcie                                                     1. powiększone zdjęcie

W ostatnią w niedzielę odwiedził mnie znajomy, który chciał się przekonać czy opowieści o Duchnej Drodze są prawdziwe. Wybraliśmy się ok. północy. Mimo tak późnej pory – opłacało się… Przypomnę jednak w skrócie historię tego miejsca:

Duchna Droga to jedna z wielu owianych złą sławą legend o Puszczy Kampinoskiej. Pogłoski mówią, że nocą widać tu niestworzone rzeczy.

2 .oryginalne zdjęcie
2. powiększone zdjęcie

 

 

 

 

 

 

 

 

Duchna ?  pod taką nazwą znana jest wśród miejscowych droga na obrzeżu Puszczy Kampinoskiej, łącząca Laski z Sierakowem.

3. oryginalne zdjęcie
3. powiększone zdjęcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Droga ta jest miejscem  niewyjaśnionych zjawisk jak: po zapadnięciu zmroku na drodze i w jej otoczeniu pojawiają się migoczące, białe światełka. w dwóch innych miejscach rosną brzozy o mocno powykręcanych pniach; tajemnicza radiacja powoduje zniszczenie sprzętu elektronicznego, telefony komórkowe czasem tam zawodzą a na drodze można ponoć spotkać po zmroku widmowe postacie: jeźdźców na koniach, żołnierzy, kobietę z wielkim, czarnym psem.

4. oryginalne zdjęcie
4. przyciemnione zdjęcie

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie wszyscy z odwiedzających Duchną Drogę potwierdzają, że dzieją się tam rzeczy niesamowite. Jednak wielu ludzi czuje nieokreślony niepokój oraz odnosi wrażenie, że ktoś ich obserwuje. Niektórym rowerzystom zupełnie niespodziewanie spadały w tamtej okolicy łańcuchy?

5. oryginalne zdjęcie
5. przyciemnione zdjęcie

 

 

 

 

 

 

Proszę sprawdzić efekt naszej wyprawy i przeanalizować zamieszczony materiał fotograficzny. Tutaj nie ma efektów programu graficznego, to są autentyczne zdjęcia. Komentarz   zostawiam Państwu. Proponuję wybrać się w to miejsce i samemu się przekonać. Może to być ciekawa wakacyjna przygoda.

6. oryginalne zdjęcie
6. powiększone zdjęcie